ANGIELSKI DLA CIEBIE

Wróc do bloga

Jak uczyć dziecko angielskiego w domu? Angielski z klockami Lego!

5 maja 2021

Edukacja domowa w czasach pandemii.

Jeszcze ponad rok temu nikt nie przypuszczał, że pandemia tak bardzo zmieni nasz świat. Prawdopodobnie nigdy wcześniej nie zastanawiałeś się jak uczyć dziecko angielskiego w domu. Całe nasze życie niejednokrotnie zostało odwrócone o 180 stopni. Dom stał się naszym miejscem pracy, szkołą, wszystkim w jednym!

Zapewne zadajesz sobie codziennie pytanie – jak będzie wyglądało życie Twojego dziecka, skoro edukacja została dosłownie „położona na łopatki”. Lockdown, który nastąpił wywiera bowiem olbrzymie znaczenie na całą edukację Twojego dziecka. Nie jest prawdą, że sytuacja, która się wydarzyła pozostanie tylko przykrym wspomnieniem. Rzeczywistość jest niestety taka, że cios wymierzony w edukację będzie odbijać się echem przez kilka, może nawet kilkanaście najbliższych lat – czyli praktycznie przez większość okresu rozwoju edukacyjnego Twojego dziecka!

Jak poradzić sobie z nauką języka angielskiego w nowej rzeczywistości?

Bardzo ważnym aspektem jest zaangażowanie rodzica w rozwój edukacyjny swojego dziecka! Przede wszystkim musisz zadbać o właściwie dobraną formę ćwiczeń, która zachęci dziecko do poszerzania wiedzy z języka angielskiego. Dziecko musi czuć, że nie jest pozostawione samemu sobie, dzięki temu będzie chętniej się uczyć. Wysiłek, który teraz podejmiesz zaowocuje w przyszłości!

Skąd czerpać wiedzę na temat odpowiednich dla dziecka metod nauki języka angielskiego ?

Bardzo dobrym sposobem na znalezienie ciekawych zabaw i ćwiczeń związanych z językiem angielskim jest odwiedzenie naszego kanału House of Knowledge na Youtube. Znajdziesz tam wiele ciekawych propozycji na łączenie nauki języka angielskiego z zabawą! Obejrzyj nasz poradnik, w którym opisuję jak zorganizować dziecku naukę języka angielskiego z użyciem klocków Lego.

Nauka słówek z języka angielskiego z użyciem klocków Lego to rewelacyjny sposób na motywowanie dziecka w czasach pandemii!

Darmowe materiały edukacyjne z języka angielskiego!

Jeśli zastanawiasz się jak uczyć swoje dziecko angielskiego w domu to tutaj znajdziesz stworzone przez nas DARMOWE materiały edukacyjne dla Twojego dziecka!

Pobierz poradnik „Angielski z Lego dla Twojego Dziecka”, w którym opisuję przykładową zabawę, dzięki której Twoje dziecko odkryje nowe, ciekawe możliwości nauki języka angielskiego.

Wartościowa wiedza, która sprawi, że Twoje dziecko w końcu zacznie z chęcią uczyć się języka angielskiego.

Pamiętaj, że aby skutecznie nauczyć dziecko języka angielskiego, należy wcześniej zachęcić je ciekawą formą nauki, dzięki której przyswajanie wiedzy będzie kojarzyć się z przyjemnością, a nie z przykrym obowiązkiem.

Zaproszenie do House of Knowledge!

Na sam koniec chciałbym również zaprosić Twoje dziecko do udziału w naszych wyjątkowych kursach języka angielskiego! Jeśli jesteś ciekaw jak wyglądają zajęcia, nie wahaj się – skontaktuj się z nami !

Pozdrawiam serdecznie !

Łukasz

Wróc do bloga